Nový Herbář o problémech s početím

Jít do:    

Stále více párů má v dnešní době problém počít potomka. Příčin neplodnosti je mnoho, naštěstí s celou řadou z nich mohou pomoci určité alternativní metody, byliny či dokonce prostá úprava stravy. (Seznam trafik naleznete zde)

Pohled odborníka

Přirozenému otěhotnění může napomoci návrat organismu zpět do rovnováhy. Stres či nezdravá strava mohou být jedním z příčin tohoto problému. Většinu nejběžnějších obtíží sepsala specialistka na zdravou stravu, farmaceutka Margit Slimáková. S jejím pohledem na neplodnost se můžete seznámit na straně 4–9.

 

Kyselina listová

Prvek ze skupiny B vitamínů je doporučován zejména těhotným ženám jako doplněk stravy v prvních třech měsících těhotenství. Málo se však hovoří o tom, že kyselinu listovou je nutné užívat již před plánovaným otěhotněním. Pro více informací nalistujte stránky 10–11.


 

 

Byliny pro těhotenství

Sestavili jsme seznam deseti nejběžnějších bylin, jež mohou napomoci přirozenému otěhotnění. Sporýš, šalvěj, nebo kontryhel? V čem mohou pomoci a čím si zaslouží naši pozornost? Více na stranách 12–15.

Metoda Mojžíšová

Zvýhodněné předplatnéTerapeutka Ludmila Mojžíšová vymyslela unikátní metodu, která již pomohla řadám neplodných párů. Přečtěte si, v čem tkví její tajemství a proč by mohla být vhodná právě pro vás. Najdete na stránkách 16–17.

Správné cvičení

Cviků pro výraznější šance k otěhotnění existuje vícero. Ty nejzajímavější metody představí na MUDr. Michaela Tomanová na stránkách 18–19.

Zdravá strava

Ženy plánující otěhotnění by rozhodně měly mít upravený jídelníček. Správný poměr živin ve stravě může udělat přímo zázraky. Co jíst a čemu se naopak vyhnout, to vše se dozvíte na stranách 20–21.

Statistika

Aneb neplodnost v číslech. Jak jsme na tom v dnešní době a kolik párů podstupuje umělé oplodnění, jsme zjišťovali na Klinice reprodukční medicíny. Výsledky bádání najdete na straně 22.