Ukázka z prosincových Bylinek: Konopí XXXVI. díl – Jak dokáže pomáhat seniorům
Bylinky revue 12
Termín vydání: pátek 1. 12. 2017
Žádejte v prodejnách tisku
POZOR AKCE – zvýhodněné předplatné – platí jen do konce roku. Odešlete objednávku dnes a stíháte dodání před Vánoci.
ZDARMA: Kalendář 2018
ZDARMA: Zdravé recepty
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)
Desítky let bylo konopí v médiích vyobrazováno jako „prachobyčejná“ nelegální droga užívaná jen k dosažení euforie.
Uživatelé pak byli v očích veřejnosti pouhými „závisláky“ a „hipíky“, kteří se jen zoufale snažili uniknout realitě a vlastní neschopnosti se prosadit v opravdovém světě.
Čím dál tím více států teď po celé planetě ale léčebné konopí legalizuje a tato negativní stigmata jsou postupně vědecky vyvracena jako pouhé odrazování a zastrašování.
Dnešní senioři přitom vyrostli v době, kdy bylo konopí ve většině světa nelegální a stigmatizované. Starší generace má tedy pochopitelně snad nejzkreslenější představy ze všech. Paradoxně se ale zároveň jedná o skupinu, která by z užívání této bylinky mohla a měla mít největší prospěch. Pro přehlednost si nyní představíme devět nejdůležitějších faktů, které by měl každý nemocný senior o léčebných účincích konopí vědět.
- Konopí není toxické a je mnohem bezpečnější než většina léků, které senioři užívají
Spousta seniorů bere denně hned několik farmaceutik na předpis. „Vedlejší účinky“ konopí jsou přitom v porovnání s nežádoucími účinky předepisovaných léků zanedbatelné. Jak jsme v tomto seriálu vysvětlovali mnohokrát, na předávkování konopím nikdo nikdy nezemřel. V několika studiích bylo zjištěno, že člověk vážící okolo šedesáti kilogramů by musel najednou vykouřit několik kilogramů sušeného konopí s průměrným obsahem THC, aby mohlo hrozit vážné předávkování. Naopak – silné antioxidační účinky byliny mohou člověku ulevit při různých onemocněních, jež často postihují starší, jako jsou např. zánětlivá onemocnění jater při žloutence typu C, lupenka, syndrom dráždivého tračníku a mnoho dalších závažných chorob, které vedou k zánětům či oxidačnímu poškození.
- Konopí není fyzicky návyková droga, jak se mnozí starší lidé obávají
Mnoho seniorů se obává, že začnou-li konopí užívat, vytvoří si na něm silnou fyzickou závislost. Lidé přitom mohou konopí užívat denně a pak najednou přestat. Když konopí přestanete užívat, vyvolá to podobnou reakci, asi jako když přestanete konzumovat kávu.
(…)
Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v prosincovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vycházejí v pátek 1. prosince!
Magazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.